Historyczne atrakcje Darłowa

Darłowo ma bogatą historię, i tym samym sporo do zaoferowania turystom, dlatego też jeśli jesteśmy gdzieś w pobliżu, warto tu przyjechać.

Najbardziej znanym zabytkiem Darłowa jest średniowieczny zamek, zbudowany prawdopodobnie w XIV wieku przez słowiańskiego księcia pomorskiego Bogusława V (zięcia Kazimierza Wielkiego). Można spędzić w tym miejscu długie godziny, zwiedzając utworzone tam Muzeum Książąt Pomorskich oraz stare miasto z pozostałością murów obronnych, bramą, ratuszem i kościołami.

Po zwiedzeniu zamku warto udać się do centrum miasta, w pobliże Rynku i zamienionej na deptak ul. Powstańców Warszawskich. Te miejsca oferują dużo przestrzeni na spacery, liczne sklepy i punkty gastonomiczne, a także towarzystwo kilku zabytków, które świadczą o bogatej historii miasta. Zaliczamy do nich mędzy innymi: XIV-wieczny Kościół Mariacki z potężną 60-metrową wieżą, dobrze widoczną z okolicy, barokowy ratusz, Pomnik Rybaka postawiony ku czci ludzi morza w 1919 roku, gotycki kościół św. Jerzego.

Miasto kojarzy się oczywiście z plażami, które są tu szerokie i utworzone z cudownego drobnego piasku praktycznie pozbawionego większych kamieni. W porcie można kupić od rybaków świeże ryby, głównie flądrę, dorsza, pstrąga łososiowego. Ponadto istnieje mnóstwo miejsc gdzie można kupić ryby wędzone i smażone – nie tylko z Bałtyku. Oprócz tego ciekawy widok stanowi most, który rozsuwa się na boki, aby przepuścić wysokie statki. Podczas sezonu wystarczy pokręcić się po porcie kilkadziesiąt minut i możemy być niemal pewni zobaczenia rozsuwającego się mostu. Darłowo to wiele ciekawych miejsc, atrakcję w porcie stanowi też latarnia morska. Nie jest wysoka, ale mimo to widok z góry na graniczące z lądem morze jest bardzo ciekawy, podobnie jak spacer po wychodzącym w morze, portowym falochronie. W pobliżu Darłowa znajduje się Darłówko, to znana i lubina miejscowść turystyczna nad morzem.
Turyści mają też możliwość zwiedzania pozostałości niemieckich bunkrów znajdujących się w zachodniej części Darłówka.