Kościelisko

Leżące całkiem niedaleko od Zakopanego Kościelisko stanowi świetną alternatywę dla turystów zmierzających na Podhale, którzy mają ochotę spędzić spokojne wczasy w otoczeniu zieleni i natury zamiast przepychać się na zakopiańskim deptaku wśród setek innych turystów.
Dzięki położeniu na uboczu Kościelisko jest doskonałym miejscem na nocleg, z którego niedaleko jest do najpiękniejszych miejsc w Tatrach, w tym do Doliny Kościeliskiej czy Chochołowskiej a także do Tatrzańskiego Parku Narodowego do którego najbliższe wejście znajduje się jedynie 2,5 km od centrum wsi. W okolicy oprócz wymagających tras prowadzących w góry czy do jaskiń znajdują się również trasy łatwiejsze, biegnące po łagodnych wzniesieniach Pasma Gubałowskiego.
Poza fantastycznym położeniem Kościelisko może pochwalić się również bogatą historią o której świadczą liczne zabytki architektury ludowej, zabytkowy drewniany kościół z 1914 roku czy też Dom Ludowy Związku Podhalan. Ponadto w Kościelisku znajduje się wyciąg narciarski, a w najbliższej okolicy jest ich szeroki wybór.